Grzałki elektryczne rurkowe do bojlera z termostatem - producent grzałek elektrycznych

Rysunek grzałki z termoregulatorem 230V 400V WUG MB
Rysunek grzałki z termoregulatorem 230V 400V WUG MB
Moc (W)1500, 2000, 3000, 4500, 6000, 9000
Napięcie (V)230/400
Materiał elementuMiedź; Stal nierdzewna
Kryza mocującaRT 5/4" i RT 6/4"
Obciążenie powierzchnioweWedług specyfikacji klienta
Długość (mm)Według specyfikacji klienta
Średnica elementu (mm)8.0, 8.5
Miejsce na anodęBrak
KształtWedług specyfikacji klienta
Przyłącza konektoroweWedług specyfikacji klienta
UwagiGrzałki 400V są niklowane

Ogrzewacze wody pozwalają na efektywne magazynowanie ciepłej wody i korzystanie z niej w dowolnym momencie. Gwarantują najlepsze wykorzystanie dostarczanego ciepła. Zasilane cały rok, przez ekologiczne pompy ciepła, kolektory słoneczne, kotły na ekogroszek lub elektryczne zestawy grzejne z termostatem zapewniają nieprzerwaną pracę.

Poprzez efektywne podgrzanie wody użytkowej, można m.in. ograniczyć związane z nim koszty. Cały proces odbywa się z użyciem odpowiednich urządzeń takich jak wymienniki ciepła z grzałką z regulacją temperatury. Grzałki do tego typu zbiorników muszą być wydajne i jednocześnie energooszczędne. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, proponując naszym klientom nowoczesne elektryczne grzałki w wariancie 230V oraz wariancie trójfazowym 400 V, które jako producent elementów grzejnych wykonujemy także na zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z ich specyfikacją techniczną!

Jak działa zestaw fotowoltaiczny do podgrzewania wody?

Zasada funkcjonowania zestawu fotowoltaicznego do grzania wody jest taka sama jak w przypadku paneli wykorzystywanych do zasilania domowej sieci energetycznej. Różnica polega na tym, że poza przedmiotami codziennego użytku zasilanymi na prąd, energia solarna wspomaga także system grzania wody.

Żeby energię czerpaną z OZE wykorzystać do zasilania systemu grzewczego w domu, potrzebne będą:

  • panele fotowoltaiczne,
  • inwerter,
  • sterownik solarny,
  • przewody solarne,
  • grzałka elektryczna z regulatorem temperatury.

Jak współpracują wszystkie elementy zestawu? Panele fotowoltaiczne, wytwarzają prąd stały dzięki promieniowaniu słonecznemu. Ten następnie zamieniany jest przez inwerter na prąd zmienny, taki, jaki jest w Twoich gniazdkach. Prąd przekazywany jest przez sterownik do grzałki elektrycznej w bojlerze. Tego typu zestaw fotowoltaiczny jest mniej skomplikowany od systemu kolektorów słonecznych, które do grzania wody wykorzystywane były dużo wcześniej niż panele fotowoltaiczne.

Czym kierować się przy zakupie grzałki do bojlera?

Problematyczne w naprawie usterki elementów grzejnych najczęściej kwalifikują je do wymiany. W takiej sytuacji należy zastąpić stare urządzenie nowym, które będzie dopasowane przede wszystkim pod kątem charakterystyki pracy. Przy zakupie rurkowej grzałki do bojlera z termostatem trzeba zwrócić uwagę na jej moc. Teoretycznie im jest ona większa, tym szybciej zostanie podgrzana woda – jednak przy wartościach zbyt wysokich dla obsługującej urządzenie instalacji elektrycznej, może dojść do uszkodzenia tego właśnie układu. Z tego powodu zapewniamy wsparcie przy doborze grzałek do układu grzewczego ciepłej wody użytkowej , które jesteśmy w stanie wykonać również na zamówienie – zgodnie z wytycznymi klienta.

Warto zwrócić uwagę na modele grzałek z termostatem kapilarnym. Jako producent grzałek trójfazowych 400 V wyposażonych w taki regulator zapewniamy jego niezawodność i wygodę użytkowania. Przy zakupie tego typu urządzeń dobrze jest przyjrzeć się też normom bezpieczeństwa, jakie spełniają. W przypadku wspomnianych elementów grzejnych uzyskaliśmy zgodność z normą IEC 60335-1, znak CE, a także międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa CB. Tym samym każdy nasz klient może być pewny, że kupuje produkt sprawdzony i nadający się do wieloletniego użytkowania.

Należy mieć również na uwadze charakterystykę samego wymiennika ciepła. Ważna jest jego pojemność – pod tym kątem trzeba dopasowywać np. grzałki elektryczne rurkowe. Jako producent elementów grzejnych tego rodzaju zapewniamy możliwość zakupu grzałek z seryjnie produkowanych jak również wykonania ich na zamówienie, dostosowując specyfikację techniczną do typu wykorzystywanego bojlera – np. modelu z termostatem. W razie wątpliwości co do wyboru konkretnego produktu zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy wskażą, jakie rozwiązania będą optymalne dla danego układu zastosowanego w budynku.

Grzałki elektryczne rurkowe na zamówienie

Przy niestandardowych instalacjach wymagających wdrożenia elementów grzejnych o konkretnych parametrach technicznych, dobrym wyborem będzie zlecenie ich przygotowania na zamówienie. Jako producent grzałek elektrycznych, w tym trójfazowych, jesteśmy w stanie wykonać je zgodnie ze specyfikacją przedstawioną przez klienta – na podstawie dostarczonych materiałów, np. rysunku. Proponowane modele grzałek rurkowych sprawdzają się w połączeniu z układami paneli solarnych i fotowoltaicznych – są bardzo dobrą alternatywą dla innych źródeł energii.

Nadają się też do stosowania w elektrowniach wiatrowych 48 V o mocy: 1000W, 1500W, 2000 W. We wspomnianych typach elementów grzejnych, których jesteśmy producentem, wykorzystujemy tzw. tryb czuwania. Dzięki niemu woda znajdująca się w zbiorniku nie zamarza i może być w wybranym momencie podgrzana oraz transportowana w przewodach instalacji.

Wykonane z wysokiej jakości komponentów grzałki na zamówienie są przez nas dodatkowo wyposażane w nowoczesne systemy zapobiegające m.in. przegrzaniu czy zagotowaniu się wody. W wariancie trójfazowym 400 V takie elektryczne elementy grzejne o konstrukcji rurkowej mają tzw. strefy martwe, o czym należy pamiętać. Ich długość dopasowujemy indywidualnie do wymogów klienta, ale też warunków eksploatacji urządzenia. Zainteresowanych zakupem zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów przygotowania grzałki do bojlerów z termostatem we wspomnianym wariancie.

Elementy grzejne na zamówienie – dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Poszczególne urządzenia stosowane do podgrzewania wody użytkowej w budynku muszą wyróżniać się bardzo dobrymi parametrami w zakresie przewodzenia ciepła. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego jako producent grzałek do bojlerów z termostatem i nie tylko wykorzystujemy jedynie surowce odpowiednie pod kątem właściwości fizycznych. Są one stabilne elektrycznie –elementy grzejne precyzyjnie wykonujemy na nowoczesnych maszynach produkcyjnych. Przez naszą firmę używany jest sprzęt takich marek jak Oakley Industries LTD i CSM MACHINERY SPA.

Pozwala to uzyskać wyrób o specyfikacji technicznej zgodnej z zamówieniem. Zapewniamy jednocześnie dużą wytrzymałość naszych elektrycznych grzałek o napięciu 230V oraz trójfazowych 400 V i innych modeli. Są one mocowane na kryzach mosiężnych lub ze stali nierdzewnej. , istnieje możliwość pokrycia galwanicznego. Realizujemy również seryjne zlecenia produkcji dla producentów sprzętu elektrycznego AGD oraz odbiorców hurtowych. Współpracujemy z kontrahentami z całego świata, a nasze wyroby są cenione i rozpoznawalne na rynku. Nawet przy ich intensywnej eksploatacji dzięki zastosowaniu zmodernizowanej linii produkcyjnej oraz wysokiej jakości surowców uzyskiwana jest wydłużona żywotność oferowanych elementów grzejnych. Zapewniamy rzetelne i terminowe ich przygotowanie na indywidualne zamówienie – zapraszamy do skorzystania z oferty.

Instrukcje:

Logotypy firm współpracujacych z WUG MB - Wytwórnią Urządzeń Grzejnych
Copyright © 2022 WUG MB - Wytwórnia Urządzeń Grzejnych